NMA sieks išlikti patikima ir pažangia organizacija ir ateinančiais metais
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2019.12.19

NMA sieks išlikti patikima ir pažangia organizacija ir ateinančiais metais

NMA sieks išlikti patikima ir pažangia organizacija ir ateinančiais metais
Š. m. gruodžio 18 d. vyko Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) organizuojama apskritojo stalo diskusija, kurios metu su socialiniais partneriais buvo aptarti 2019 m. įstaigos veiklos  rezultatai bei artimiausios paramos administravimo perspektyvos. Socialinių partnerių pasiūlymų aptarimas yra vienas svarbiausių NMA prioritetų tobulinant paramos administravimo procesą.
 
Jau tradiciniu tapusiame renginyje aptariami ne tik veiklos rezultatai, bet ir šalies žemės ūkio sektoriaus aktualijos. Artėjant naujajam programiniam laikotarpiui bei keičiantis Europos Sąjungos bendrajai žemės ūkio politikai pasikeitimas nuomonėmis, socialinių partnerių pasiūlymų išklausymas padeda rasti būdus, kaip šalies ūkininkams mažinti administracinę naštą ir siekti, kad parama juos pasiektų kuo paprasčiau ir greičiau. NMA direktorius Aleksandras Muzikevičius pažymėjo, kad viską, kas pasiekta, pavyko įgyvendinti komandinio, subalansuoto NMA darbuotojų darbo dėka, taip pat bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, Žemės ūkio ministerija ir kitomis organizacijomis.
 
Galima pasidžiaugti, kad nuo 2014 m. ūkininkams išmokėta paramos suma yra išties įspūdinga – 1,2 mlrd. Eur pagal Kaimo plėtros programos priemones, tiesioginių išmokų – net 2,219 mlrd. Eur. Svarbu ir tai, kad tiesioginės išmokos kasmet mokamos vis sparčiau. Pavyzdžiui, už 2019 m. deklaruotus plotus ūkininkų sąskaitas pasiekė rekordinė 331 mln. Eur avansinių išmokų suma. Siekiant pareiškėjams, paramos gavėjams mažinti administravimo naštą, lengvinami reikalavimai (vykdomos nuotolinės patikros, lankstesnis sutarčių keitimas, nustatyti fiksuoti įkainiai, nereikia teikti komercinių pasiūlymų ir t. t.), taip pat ūkininkai vis mažiau sulaukia kontrolierių vizitų savo ūkiuose.
 
Artėjant naujajam programiniam laikotarpiui NMA laukia ir nemažai iššūkių. Pasak NMA direktoriaus Aleksandro Muzikevičiaus, paraiškų vertinimo, paramos mokėjimo sparta verčia ieškoti būdų, kaip toliau tobulinti paramos administravimo bei kontrolės mechanizmus. NMA vadovas išvardijo 2021–2027 m. NMA veiklos prioritetus.
 
Tiesioginių išmokų administravimo aktualijas pristatė Žemės ūkio paramos departamento (ŽŪPD) direktorė Enrika Raibytė, investicinių priemonių – Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento (KPŽPD) patarėja Genovaitė Beniulienė, apie patikrų mechanizmo tobulinimą kalbėjo NMA Kontrolės departamento direktorius Liutauras Šimkus.
 
  • NMA vadovo Aleksandro Muzikevičiaus pranešimą rasite čia.
  • ŽŪPD direktorės Enrikos Raibytės pranešimą rasite čia
  • KPŽPD patarėjos Genovaitės Beniulienės pranešimą rasite čia.
  • Kontrolės departamento direktoriaus Liutauro Šimkaus  pranešimą rasite čia.
Paskutinio atnaujinimo data: 2019 m. gruodžio 20 d. 08:10