Dažniausiai užduodami klausimai | Nacionalinė mokėjimo agentūra
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

D.U.K.

Raskite atsakymus į dažnai užduodamus klausimus

Parama bitininkystei

Kaip pateikti mokėjimo prašymus dėl išlaidų kompensavo pagal bitininkystės programą? Ar galima teikti el. būdu?
Kreipiuosi dėl priemonės ,,Bitininkystės produktų kokybės gerinimas, siekiant didinti jų vertę rinkoje“ paramos gavimo. Parama priskirta. Kokie kiti veiksmai turi būti atliekami, iki kada reikia įsigyti medsukį? Kokius dokumentus reikia pateikti ir kam?
Esu ūkininkas, turiu registruotą bičių ūkį. Kur ir kada turėčiau kreiptis, norėdamas gauti paramą pagal priemonę "Parama bitininkystės sektoriui"?
1. Ar parama pagal Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonę „Bičių šeimų atnaujinimas“ naujiems aviliams įsigyti skiriama už visiškai sukomplektuotą avilį (meduvės, lizdinis rėmelis, pusrėmiai ir kt.) ar tik už tuščią avilį? 2. Ar pagal Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonę „Medaus ir bičių produktų fizinių ir cheminių savybių analizė, siekiant nustatyti jų kokybines savybes“ kompensuojami šie tyrimai: 1) drėgmės kiekis meduje; 2) diastazės aktyvumas; 3) hidroksimetilfurfurolo (HMF) bendras kiekis meduje; 4) medaus botaninė sudėtis (žiedadulkių kiekiai ir jų rūšys); 5) antibiotikų nustatymas; 6) glifosato nustatymas; 7) neonikotinoidų nustatymas. Ar bus kompensuojamos išlaidos, jeigu bus atlikti ne visi išvardyti tyrimai (pavyzdžiui, 5 tyrimai iš čia nurodytų)? Ar norint gauti kompensaciją privalu atlikti visus 7 tyrimus?
Ar gali paraiškas pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programą teikti fiziniai asmenys?
Ar gali pareiškėjas vienu metu dalyvauti Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonėje „Parama smulkiesiems ūkiams“ ir pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2017–2019 metų programą?
1 2